Like
Wat doen in de kerstvakantie?
20/11/2025
Met onze tips vul je de kerstvakantie met de leukste activiteiten in Limburg!
Goed ingeduffeld. Een dampende chocomelk of glühwein. Sfeervolle kerstmarkten en winterse bars. De gloed van talloze lichtjes bijna voelen op je huid. Limburg is er helemaal klaar voor. Kom jij ook genieten?
Het Hasseltse Winterland is de eerste kerstmarkt van het land. Al vanaf 14 november wordt het Kolonel Dusartplein omgetoverd tot één groot winterdorp. Beleef tot 4 januari onvergetelijke momenten op de overdekte schaatsbaan, in het reuzenrad en op de kerstmarkt met een waaier aan drank- en eetgelegenheden.
Vanaf 7 december breng je er de Kerstman een bezoekje in zijn eigen huis! Maak de intrede van de Kerstman en zijn elfjes live mee. In Winterland krijgt hij de sleutel van het huis waar hij tot en met 30 december zijn intrek zal nemen.
In Genk stap je van 5 december tot 4 januari 2026 in een Winter Wonderland. De schaatsbaan met echt ijs is iedere dag geopend en de kermisattracties beloven nog meer fun. In de winterchalets zoek je de warmte op met een winterse lekkernij. Ook het Glasshouse is een oase van warmte waar je iets lekker kan eten of gezellig een drankje doet met de vrienden.
Ga helemaal op in de kerstsfeer op het Rudolfplein: sfeervolle stalletjes met lekkers en leuks. Van 12 december tot 28 december kun je op de Groenmarkt terecht. De kerstmarkt wordt dan afgesloten met een heuse après-ski.
De schaatsbaan blijft nog een weekje langer open. Je schaatst overdekt in de Minderbroederskerk ... ja, echt waar, ín een kerk.
Tongeren-Borgloon biedt als alternatief voor de traditionele ijspiste een rolschaatsbaan op het Stadhuisplein. Haal je oldskool rolschaatsen maar boven! Kerstchalets en een bijzondere lichtprojectie op de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek maken van de Grote Markt een magische plek van 12 december tot en met 4 januari.
Op 20 en 21 december maakt Koersel Kerst er een gezellig feest van met een feeërieke kerstmarkt, optredens en animatie. De Kerstman zelf komt ook langs!
Verborgen in het hart van de stad stap je via een van de drie Kadettensteegjes de magie van The Christmas Alley binnen. Verwarm je aan al het lekkers en laat je verwonderen door de betoverende setting.
Be-MINE on-ICE laat je van 7 december tot en met 4 januari over het ijs glijden in de iconische omgeving van de oude mijngebouwen. Koude tenen zijn zo weer opgewarmd in de winterbar bij een kop warme choco of glühwein.
Onder toeziend oog van de Gebroeders Van Eyck schaats je van 3 december tot 4 januari op de grote ijspiste van Maaseyck on Ice. Na de schaatspartij neem je plaats in de bijhorende winterbar van 'Gastrimon'.
Het al betoverende Terhills wordt nog magischer met The Lake House. Deze winterse pop-upbar aan de rand van het meer laat je smullen van diverse gerechten klaargemaakt op de OFYR barbecue. Op zondagen brunch je met zicht op het water en een glaasje Moët. Je reserveert best op voorhand je plek.
Deze winter opent de Siwel Tiroler Stube voor een tweede editie van een übergezellige Oostenrijkse winterervaring. Een plek waar warmte, sfeer en gezelligheid samenkomen in een nog intiemere setting. Alles ademt de typische Tiroler sfeer, compleet met lederhosen, éénpansgerechten en halve liters bier.
Van donderdag tot en met zondag doordrenkt de pop-up bar Winterkaai je met après-ski sfeer. Beleef een onvergetelijke avond met fondue à volonté. Nieuw dit seizoen zijn het Tirolerbuffet en de brunch met kinderdisco.
Aan de oevers van het kanaal in Oud-Rekem verdrijft sfeer en warmte de barre winterkou. Klink er gezellig een glaasje op de feestdagen in de Winterbar.
Wintergloed is de nieuwe pop-upbar op de historische mijnsite van Heusden-Zolder. Watt17, de voormalige elektriciteitscentrale, vormt voor de gelegenheid het warme kader met een winterse gloed. Tot 1 februari kan je er op vrijdag- en zaterdagavond terecht voor heerlijke food & drinks. Reserveer je warm plekje op voorhand!
Van 31 oktober tot en met 18 januari is De Bottelarij in Wellen omgetoverd tot een magische winterwereld van sneeuw en ijskastelen. In de winterbar geniet je van warme lekkernijen. Reserveer een tafel tijdens een van de concertdiners en smul van een driegangendiner afgewisseld met een sfeervol concert bij kaarslicht.
Over fondue gesproken: in het Fonduehuis in Sint-Truiden en Hasselt kies je uit het uitgebreide gamma en geniet je à volonté.