Ontdekkingskelder van het Regionaal Archeologisch Museum

In de Ontdekkingskelder draait alles om doen, proberen en beleven! Hier gaan jonge bezoekers (én hun volwassen begeleiders) op een reis door het verleden - van de prehistorie tot de middeleeuwen.

Welkom in de wereld van de experimentele archeologie: een spannende vorm van archeologisch onderzoek waarbij we oude technieken en ambachten opnieuw tot leven wekken. Niet door er alleen over te lezen, maar door ze zélf uit te proberen! Zo krijg je niet alleen inzicht in het verleden, maar ervaar je ook met je eigen handen hoe het was om te leven als een pottenbakker, jager of smid.

Kinderen kunnen in de Ontdekkingskelder, samen met een volwassene, zélf aan de slag: maak je eigen pijl met vuursteenpunt, versier een pot in prehistorische stijl, vorm sieraden uit koperdraad, trek een maliënkolder aan zoals een middeleeuwse ridder,... en zoveel meer. Met maar liefst 22 verschillende doe-activiteiten duiken jullie al spelenderwijs in het dagelijks leven van onze voorouders.

Een belevenis waarbij ontdekken, leren én plezier hand in hand gaan. Kom langs en beleef het verleden zoals je het nog nooit eerder zag!

Individuele tarieven

  • Combikaart (RAM, Apotheekmuseum en Kerkschatten): € 6 volwassene: € 5 groepen 65 +; 8 jaar tot 18 jaar: € 2

Groepstarieven

  • € 3 of €4 of €5 afhankelijk van het aantal delen van het museum

Faciliteiten

Buggyvriendelijk
Gratis wifi
Parking binnen een straal van 100m